niedziela, 12 października 2014

Stajnia i chusta stajenna

Moja bardzo ciepła i bardzo miła chusta stajenna, jak napisałam w poprzednim poście o tej robótce, dziergałam tylko w stajni w czasie jak Młoda jeżdziła konno. Pomimo miłych przynajmniej dla nas obu, zapachów stajni, chusta przpięknie pachnie, do naturalnego zapachu owczego runa dodał się zapach koni i dla mnie ten zapach jest niesamowity. Z tego między innymi powodu zakładam chustę na jazdy Młodej, nie muszę jej prać po każdej wizycie u naszego konia.


Tam zza chusty nieśmiało wygląda torebka, którą uszyłam na kursie szycia z dzianin. Też udany projekt i dużo się w niej mieści i robótka do stajni też.


Chusta została wydziergana z wełny owczej farbowanej przez Tysię z YarnAndArt i Alpaki silk Dropsa. Lubię to połączenie, szorstkość wełny owczej została już przez Tysię złamana nitką z jedwabiem, ale alpaka silk nadaje miziastości wełnie i to dopiero jest miłe wrażenie dla skóry.


 I tak dla zabawy chusta została wykończona kilkoma rządkami tylko z wełny owczej.
A dla dodania atmosfery kilka zdjęć ze stajni;i Młoda w bryczesach

7 komentarzy:

 1. chusta śliczna jak wszystko co spod Twoich rąk wychodzi, piekna sesja w stajni, lubię te klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna chusta! Nie wiem czy pisałam, ale córkę masz piękną! I ma cudowną pasję...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogłam się skupić na chuście, kiedy zobaczyłam Twoją córkę. Piękna:-) Gorące uściski. Ela

  OdpowiedzUsuń
 4. Chusta śliczna. Sama bym taką z chęcią przygarnęła. Twoja córka za to rozpala zmysły mojej córci marzącej o jeździectwie odkąd się tylko chodzić nauczyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za uznanie dla chusty, Młoda jak to wszystkie Młode śliczna i daje mi w kość jak to nastolatka, co do jazdy konnej to bardzo wymagający sport dla rodziców i to nie tylko finansowo.

   Usuń
  2. Zapomniałam dopisać, ten połysk na koniu to moje dzieło, a żebyście zobaczyli jak dokładnie wyczesuję ogon konia, w myśla jak zostanie jakieś źdźbło słomy to jeździec zaliczy glebę, więc czesze ten ogon długo i bardzo dokładnie.

   Usuń
 5. Dałaś mi dobry pomysł na wykorzystanie alpaki silk :) Dzięki. Chusta ekstra, takie jak lubię najbardziej.

  OdpowiedzUsuń